2001: Końcówka dla Progresu zadecydowała

03
Czerwiec
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16

2001-kopiowanie

Po trzech minutach meczu wydawało się, że sukces rocznika 2001 jest bliski. Progres Kraków jednak z nawiązką odrobił straty i zmierzy się ze starszą Wisłą w finale o możliwość gry w barażu o Centralną Ligę Juniorów Młodszych.

Wisła 2001 miała delikatnie lepszą pozycję startową od gospodarzy. Prowadziła po pierwszym meczu 1:0, a bardzo szybko objęła też prowadzenie w drugim meczu. Michał Cienkosz zagrał głową do Bartosza Główczyka, który wpadł w pole karne. Tam jednak poślizgnął się, ale piłka spadła pod nogi Arkadiusza Kasi, który prawą nogą uderzył obok bramkarza. W tej chwili Progres potrzebował trzech goli. I faktycznie rzucił się do ataku, przejmując kontrolę nad meczem. Jednak dobrze w bramce spisywał się Kamil Broda, który w dwóch sytuacjach wychodził zwycięsko. Nie miał jednak szans w doliczonym czasie gry, gdy z bliska pokonał go Konrad Gruszkowski. Do przerwy było więc 1:1.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. To Progres częściej utrzymywał się przy piłce, ale najlepszą okazję wykreowała sobie Wisła, jednak Kasia niepotrzebnie przyjmował piłkę w polu karnym, zamiast uderzyć. Czas płynął, a Wisła broniła się skutecznie. Do czasu. W 72. minucie seria błędów w obronie spowodowała, że gospodarze objęli prowadzenie, a pięć minut zadali decydujący cios, który wyeliminował Wisłę 2001 z gry w finale. W nim Progres zmierzy się z Wisłą 2000, który pewnie pokonała Hutnik Kraków. Pierwszy mecz już w piątek.

2. półfinał Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych
2 czerwca, godz. 17:00, ul. Reymonta 22, Kraków
AS Progres Kraków – Wisła Kraków 3:1 (1:1)
Arkadiusz Kasia 3′

Wisła Kraków: Kamil Broda – Jakub Zawada (55′ Adrian Gałka), Kamil Pachel (77′ Tomasz Kolendowski), Dawid Jampich, Jakub Kościelniak (41′ Szymon Windys) – Michał Cienkosz, Kamil Bentkowski (77′ Jan Dziadkowiec), Grzegorz Janiczak, Arkadiusz Kasia, Bartosz Główczyk (41′ Wojciech Ruśniak) – Kacper Durda

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x