2000/2001/2002: Zwycięstwa młodszych, spory pech starszych

Październik
2016

Kategoria Aktualności / U-15 / U-16 / U-17

baz10152016-4310

Nie był to do końca idealny weekend. Roczniki 2001 i 2002 odniosły zwycięstwa w swoich ligach, ale punkty straciła Wisła Kraków 2000. Wiślacy mimo ogromnej przewagi przegrali z AS Progres 0:2 i żeby awansować do makroregionalnej ligi muszą wygrać wszystkie mecze do końca.

Sobotę rozpoczęliśmy od meczu Wisły Kraków 2002 z Limanovią Limanowa. Wiślacy najpierw przez pierwsze pół godziny nie potrafili objąć prowadzenia, a gdy już to zrobili za sprawą Kacpra Masnego to strzelali z niesamowitą regularnością. Drugą połowę trafieniem otworzył Wiktor Szywacz a kolejne trzy bramki padały co 10., 20. i 23. minuty. Dwukrotnie do siatki rywala trafił Konrad Konik, raz Jakub Zima. Wiślacy odnieśli przekonujące zwycięstwo i choć w dalszym ciągu są na trzecim miejscu w tabeli, to w sobotę będą mieli okazję zbliżyć się do lidera – w sobotę rozegrane zostaną Derby Krakowa.

10. kolejka, Małopolska Liga Trampkarzy 2002
15 października, godz. 10:00, ul. Koletek 20
Wisła Kraków – Limanovia Limanowa 5:0 (1:0)
Kacper Masny 30′, Wiktor Szywacz 37′, Konrad Konik 47′, 60′, Jakub Zima 57′

Wisła Kraków: Bartosz Matoga – Wiktor Martuszewski, Jakub Zima, Patryk Pischinger, Kacper Masny – Adam Warmuz, Aleks Lesniak, Jakub Galos, Daniel Muniak, Wiktor Szywacz – Adrian Mirecki oraz Szymon Goch, Bartłomiej Gierek, Mateusz Grzybowski, Konrad Koniak, Jakub Kulig, Bartosz Markiewicz

Kolejnym meczem Akademii był ważny pojedynek w 6. kolejce Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych. Wisła Kraków 2000 po zwycięstwie nad Wisłą 2001 chciała pójść za ciosem i umocnić się na drugim miejscu w tabeli. To właśnie podopieczni trenera Goncalo Feio lepiej zaczęli mecz, duże zamieszanie wprowadzali zbiegający do skrzydła – Hubert Sobolewski, Filip Handzlik czy Patryk Plewka. Często oni wystawiali piłkę przed bramkę Progresu jednak brakowało wykończenie. Przed najlepszą okazją stanął Daniel Morys, który przejął piłkę po wykopie bramkarza i mając przed sobą pustą bramkę zbyt długo zwlekał ze strzałem. Progres rzadko przekraczał swoją połowę, ale gdy już to zrobił to dwa razy konkretnie. Najpierw Patryk Pawela zaskoczony został strzałem z dystansu, a chwilę później Progres dobrze rozegrał rzut wolny i miał dwubramkową przewagę.

Po zmianie stron oglądaliśmy 40 minut dominacji krakowskiej Wisły. Niemożliwe, że Progres zdołał utrzymać wynik przy takim naporze Białej Gwiazdy. Od początku drugiej połowy wiślacy rzucili się na gości i stworzyli sobie kilka bardzo klarownych okazji. Aż trzy miał Szymon Jeziorski, ale dwukrotnie został wyblokowany, a raz jego uderzenie głową wybronił bramkarz. Strzałów z dystansu próbował też Karol Rak. Raz obił poprzeczkę, za drugim razem uderzył niecelnie, by po chwili sprawić problemy bramkarzowi, który odbił piłkę twarzą. Progres cofał się coraz głębiej ograniczając do bezpardonowych fauli. Wydaje się, że po dwóch takich zagraniach wiślacy powinni mieć rzut karny, ale gwizdek sędziego milczał. Ostatecznie Wisła przegrała 0:2 i przed ostatnimi trzema meczami ma prosty cel – wygrać wszystko do końca. W piątek mecz z Garbarnią, za tydzień z Cracovią.

6. kolejka, Małopolska Liga Juniorów Młodszych
15 października, godz. 15:30, ul. Reymonta 22
Wisła Kraków – Progres Kraków 0:2 (0:2)

Wisła Kraków: Patryk Pawela – Franciszek Wróblewski (41′ Jakub Żółkoś), Kacper Pandyra, Szymon Jeziorski, Kacper Romańczuk – Filip Handzlik, Karol Rak, Błażej Skórski, Patryk Plewka, Hubert Sobolewski (41′ Adrian Kudelski) – Daniel Morys

Minimalne choć zasłużone zwycięstwo odniosła Wisła Kraków 2001. Podopieczni trenera Marcina Pluty standardowo już w tym sezonie grali zawzięcie oraz z pomysłem i pokonali starszego Hutnika Nowa Huta 1:0. Jedyną bramkę w meczu strzelił Grzegorz Janiczak, który wykończył dogranie Damiana Korczyka szczupakiem. Wynik mógł być bardziej okazały, ponieważ Wisła przeważała przez niemal cały mecz, ale brakowało skuteczności lub szczęścia, jak w sytuacji, gdy Michał Cienkosz posłał piłkę do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego jednego z zawodników Białej Gwiazdy, który wepchnął piłkę z linii bramkowej. Wisła 2001 wciąż liczy się w walce o awans do makroregionu, ale potrzebuje do tego pomocy innych drużyn. W sobotę gra z Unią Tarnów, a za dwa tygodnie z Akademią Piłkarską 21

16 października, godz. 15:30, ul. Szablowskiego 1
Wisła Kraków – Hutnik Nowa Huta 1:0 (1:0)
Grzegorz Janiczak 20′

Wisła Kraków: Kamil Broda (41′ Szymon Tokarz) – Adrian Gałka (79′ Michał Zając), Dawid Jampich, Kamil Pachel, Szymon Windys – Michał Cienkosz (70′ Kamil Bentkowski), Bartosz Główczyk (53′ Arkadiusz Kasia), Grzegorz Janiczak (70′ Jakub Kościelniak), Jakub Janik, Damian Korczyk (73′ Jakub Zawada) – Kacper Durda (61′ Jan Dziadkowiec)