2000/2001: Zwycięstwo starszych i awans obu drużyn do fazy play-off

14
Maj
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

2000-kopiowanie

W sobotni poranek w ramach 9. kolejki grupy mistrzowskiej Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych, Wisła Kraków 2000 mierzyła się z Wisłą Kraków 2001. Lepsi okazali się zawodnicy ze starszego rocznika, którzy wygrali 1:0. Tym samym podopieczni trenera Wojciecha Makowskiego na kolejkę przed końcem zagwarantowali sobie pierwsze miejsce w fazie zasadniczej, ale wynik spotkania Sandecja Nowy Sącz – Progres Kraków, spowodował, że i Wisła 2001 zagra w fazie play-off.

Pierwsza część spotkania to dominacja Wisły 2000, która praktycznie cały czas utrzymywała się przy piłce. Podopieczni trenera Wojciecha Makowskiego stworzyli sobie dwie dobre sytuacje, jednak nie zdołali zamienić ich na bramkę. Rocznik 2001 dobrze ustawiał się w obronie, mając kontrolę nad poczynaniami rok starszych zawodników. Na początku drugiej części gry Wisła Kraków 2000 objęła prowadzenie. Franciszek Wróblewski ze środka pola podał do wychodzącego na dobrą pozcyję Waldemara Luberdy, który wpadł w pole karne i uderzył po długim rogu. Utrata bramki sprawiła, że Wisła 2001 musiała zagrać odważniej w ofensywie. Pod koniec meczu podopieczni trenera Marcina Pluty byli zespołem przeważającym. Dobre sytuacje na zdobycie bramki mieli Michał Cienkosz oraz Arkadiusz Kasia, jednak bramkarz przeciwników był na posterunku. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Mimo wszystko gratuluję rocznikowi 2001 dobrej postawy, bo przy tylu osłabieniach i tak sobie dobrze poradzili. Także gratuluję mojej drużynie zajęcia pierwszego miejsca w fazie zasadniczej, które zagwarantowaliśmy sobie na kolejkę przed końcem. Pamiętamy, że najważniejsze spotkania dopiero przed nami, a wiec półfinały i finały. Wtedy dopiero będziemy mogli tak naprawdę wygrać całą ligę – podsumował spotkanie trener Wojciech Makowski.

Pierwsza połowa była kontrolowana przez nas defensywnie. Chcieliśmy grać w taki sposób, nie straciliśmy bramki. Takie były nasze przedmeczowe założenia. Na początku drugiej części spotkania przydarzył nam się błąd, który spowodował, że musieliśmy zagrać odważniej w ofensywie. W drugiej części drugiej polowy zdominowaliśmy rywala, więcej utrzymywaliśmy się przy piłce, tworzyliśmy okazje bramkowe, żeby doprowadzić do remisu, niestety nam się nie udało. Przegraliśmy 0:1, ale nie zagraliśmy złego spotkania. Musimy wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów i grać dalej – stwierdził trener Marcin Pluta.

9. kolejka grupy mistrzowskiej Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych
13 maja, godz. 09:00, ul. Koletek 20, Kraków
Wisła Kraków 2000 – Wisła Kraków 2001 1:0 (0:0)
Waldemar Luberda 42′

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x