2000/2001: Zwycięstwa wieńczą rundę Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych

Listopad
2016

Kategoria Aktualności / U-16 / U-17

baz10102016-2296

Okazałe zwycięstwa odniosły nasze drużyny występujące w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych. Wisła Kraków 2000 pokonała Sandecję Nowy Sącz 6:1, z kolei rok młodsi wiślacy ograli Tarnovię Tarnów 4:1. Wygrał też Progres Kraków, dlatego rundę kończymy na 4. i 5. miejscach w Małopolsce.

Co te wyniki oznaczają dla Wisły? Wiosną, o ile nie dojdzie do zmian organizacyjnych, zagramy w lidze sześciozespołowej. Oprócz Wisły 2000 i Wisły 2001 zagrają również Hutnik Nowa Huta, Unia Tarnów, Sandecja Nowy Sącz i Progres Kraków. Małopolskę w rozgrywkach makroregionalnych reprezentować będą Akademia Piłkarska 21 oraz Cracovia.

Jako pierwsi na boisko w niedzielę wyszli nasi starsi zawodnicy. I dość szybko mieli dwie bramki zapasu. W 2. minucie Patryk Plewka, a 300 sekund później Kacper Pandyra pokonali bramkarza Sandecji. Goście jednak się nie poddawali i wykorzystując błąd wiślackiej defensywy w 10. minucie nawiązali kontakt. Jednak później już tylko Wisła strzelała bramki. W 25. minucie Błażej Skórski ustalił wynik do przerwy. Po zmianie stron Plewka po raz drugi pokonał bramkarza, a w 65. minucie byliśmy świadkami pięknego trafienia z rzutu wolnego autorstwa Grzegorza Stasika. Wynik zamknął w doliczonym czasie gry Wojciech Kokoszewski.

9. kolejka, Małopolska Liga Juniorów Młodszych
6 listopada, godz. 9:00, ul. Winnicka 40, Kraków
Wisła Kraków – Sandecja Nowy Sącz 6:1 ()
Patryk Plewka 2′, 57′, Kacper Pandyra 7′, Błażej Skórski 25′, Grzegorz Stasik 65′, Wojciech Kokoszewski 80′

Wisła Kraków: Patryk Plewka (41′ Kacper Loranc) – Jakub Żółkoś (41′ Franciszek Wróblewski), Kacper Pandyra, Szymon Jeziorski (63′ Dawid Pasternak), Waldemar Luberda – Filip Handzlik (41′ Jakub Jędras), Adrian Kudelski (55′ Kamil Radłowski), Karol Rak (55′ Grzegorz Stasik), Patryk Plewka, Błażej Skórski – Daniel Morys (41′ Wojciech Kokoszewski)

W południe swoje spotkanie rozpoczęli wiślacy z rocznika 2001. Dobrze weszli w mecz o czym świadczy fakt, że po 20. minutach było już 3:0. Bramki strzelali: Jan Dziadkowiec, Arkadiusz Kasia i Kacper Durda. Tarnovia na początku drugiej połowy zmniejszyła stratę, ale ostatni głos należał do Białej Gwiazdy. W 67. minucie Damian Korczyk ustalił wynik spotkania i Wisła wygrała 4:1.

6 listopada, godz. 12:00, ul. Koletek 20, Kraków
Wisła Kraków – Tarnovia Tarnów 4:1 (3:0)
Jan Dziadkowiec 5′, Arkadiusz Kasia 16′, Kacper Durda 20′, Damian Korczyk 67’/em>

Wisła Kraków: Kamil Broa – Adrian Gałka, Dawid Jampich, Jakub Zawada (41′ Klaudiusz Kaczkowski), Damian Korczyk – Arkadiusz Kasia (55′ Bartosz Główczyk), Michał Cienkosz (70′ Wojciech Ruśniak), Maciej Grojec (55′ Michał Zając), Grzegorz Janiczak, Kacper Durda (75′ Piotr Buczek), Jan Dziadkowiec (65′ Jakub Kościelniak)