2000: Zadowolenie po dwóch weekendowych sparingach

12
Grudzień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

2000-kopiowanie

Intensywny weekend czekał Wisłę Kraków 2000. Podopieczni trenera Goncalo Feio w sobotę zagrali z Karpatami Krosno, z kolei w niedzielę zmierzyli się z Dynamo Mińsk. Z obu tych spotkań mogą być zadowoleni. Szansę dostało kilku młodszych zawodników.

W sobotnim spotkaniu z podkarpacką drużyną nie zagrali Filip Handzlik, Karol Rak, Patryk Plewka i Błażej Skórski, którzy zostali powołani przez trenera Mariusza Jopa na sparing Wisły CLJ. Z tego powodu oraz faktu, że rocznik 2000 w odstępie 24 godzin miał zagrać dwa sparingi, trener Goncalo Feio skorzystał z kilku zawodników młodszych. Szansę dostał między innymi Michał Cienkosz i odwdzięczył się strzeleniem dwóch bramek Karpatom. Wiślacy ostatecznie pokonali krośnian 3:1 – trzecią bramkę, pierwszą w meczu, dołożył Jakub Jędras. Z kolei następnego dnia wiślacy zagrali z Białorusinami. Goście górowali warunkami fizycznymi, ale więcej z gry miała Wisła. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Po zmianie stron dobrą okazję w pierwszych minutach miał Daniel Morys, ale w sytuacji sam na sam doskonale zachował się bramkarz Dynama. Chwilę później mecz został przerwany z uwagi na zbyt ostrą grę gości ze wschodu.

Sobotni rywal z punktu organizacji gry na dobrym poziomie, z kilkoma fajnymi zawodnikami. Na pewno ciekawy sparingpartner. Cieszy mnie to, że dzięki naszej dojrzałej grze stanęliśmy na wysokości zadania i choćby w drugiej połowie kontrolowaliśmy przebieg meczu. Coraz bardziej wprowadzamy zawodników młodszych, jak Grzesiu Janiczak, Cienki czy Beny, zostali oni dobrze przyjęci przez drużynę i to też mnie cieszy. W niedzielę spotkaliśmy zespół, który był bardzo silny. Mimo, że byli to zawodnicy U17, to wyglądali jak seniorzy. Mecz był zamknięty, bez szans bramkowych, nam długo zajęło wejście w mecz. Przez w pierwszej połowie nie zaprezentowaliśmy swojego najlepszego poziomu, ale uważam, że kontrolowaliśmy wydarzenia boiskowe, zarówno z piłką, jak i bez piłki. Mieliśmy jedną świetną okazję po bardzo dobrej pracy w pressingu Michała Bujasa i chwilę później mecz się skończył z różnych względów. Za nami koniec rundy, chłopaki są zmęczeni, więc uznałem, że lepiej nie prowokować niepotrzebnych sytuacji – podsumował weekendowe granie swojej drużyny trener Goncalo Feio.

Wisła Kraków – Karpaty Krosno 3:1 (1:0)
Jakub Jędras, Michał Cienkosz dwie

Wisła Kraków: Kacper Loranc – Jakub Żółkoś (41′ Franciszek Wróblewski), Dawid Pasternak, Dawid Kałuża, Kacper Romańczuk – Michał Cienkosz, Jakub Jędras (41′ Patryk Skóbel), Wojciech Kokoszewski (41′ Adrian Kudelski), Grzegorz Stasik – Grzegorz Janiczak (60′ zawodnik testowany), testowany zawodnik (41′ Kamil Radłowski)

Wisła Kraków – Dinamo Mińsk 0:0

Wisła Kraków: Patryk Pawela – Franciszek Wróblewski (10′ Jakub Zółkoś, 35′ Franciszek Wróblewski), Kacper Pandyra, Szymon Jeziorski, Waldemar Luberda – Michał Bujas, Filip Handzlik (41′ Jakub Jędras), Błażej Skórski (41′ Wojciech Kokoszewski), Adrian Kudelski (41′ Kamil Bentkowski) – Daniel Morys, Karol Rak

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x