2000: Wisła zaczyna ligę od zwycięstwa z Hutnikiem

18
Marzec
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

BAZ03182017-8919

W sobotni poranek Wisła Kraków 2000 w ramach 1. kolejki grupy mistrzowskiej Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych mierzyła się z Hutnikiem Nowa Huta. Biała Gwiazda pewnie pokonała swojego rywala 4:1, a bramki zdobywali: Franciszek Wróblewski (dwie), Dawid Morys i Wojciech Kokoszewski.

Fotogaleria z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Spotkanie rozpoczęło się od walki w środku pola. Z czasem gospodarze przejęli inicjatywę i zaczęli zawiązywać składne akcje, natomiast Hutnik starał się je szybko przerywać i wyprowadzać groźne kontrataki. W 13. minucie spotkania Daniel Morys odebrał piłkę obrońcy i znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak przestrzelił. Chwilę później Biała Gwiazda objęła prowadzenie. Jakub Janik zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, golkiper odbił piłkę, jednak dopadł do niej Franciszek Wróblewski i skierował ją do siatki. Następnie strzały z dystansu oddawali: Wróblewski, Janik oraz Filip Handzlik, jednak bramkarz Hutnika był na posterunku.

BAZ03182017-8721

Drugą część spotkania świetnie rozpoczęli Wiślacy. Handzlik obsłużył prostopadłym podaniem Wróblewskiego, a ten zdecydował się na strzał z linii pola karnego. Piłką odbiła się jeszcze od poprzeczki i zatrzepotała w siatce. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. W 43. minucie gry indywidualną akcję przeprowadził skrzydłowy Hutnika, który pokonał Patryka Pawelę. Siedem minut później soczyste uderzenie oddał Janik, ale bramkarz Hutnika zdołał ją odbić. W dalszej części gry dogodne sytuację na zdobycie bramki mieli Morys i Handzlik, jednak zabrakło skuteczności. W 78. minucie spotkania świetnie prostopadłe podanie na bramkę zamienił Morys, który przelobował golkipera gości. W ostatniej akcji meczu nieporozumienie obrońców Hutnika wykorzystał Wojciech Kokoszewski ustalając rezultat spotkania na 4:1.

BAZ03182017-8707

Dzisiejsze spotkanie to nasza pełna dominacja, co najlepiej pokazują stworzone sytuacje stuprocentowe, gdzie było osiem do jednego. Kontrolowaliśmy mecz, jednak do pewnego momentu, gdy prowadziliśmy 2:1 było dosyć nerwowo. Jedna bramka przewagi nad rywalem nie daje dużego komfortu gry, bowiem może przydarzyć się kontratak, przypadkowa akcja tak jak zremisowaliśmy na Hutniku. Bardzo późno dołożyliśmy kolejne dwa trafienia. Jestem zadowolony z naszej gry, z tego jak wyglądało zaangażowanie, agresja sportowa. Byliśmy stroną dominującą, spotkanie było rozgrywane pod nasze dyktando. Hutnik zagroził nam tylko tą jedną sytuacją w całym meczu – podsumował spotkanie trener Wojciech Makowski.

1. kolejka grupy mistrzowskiej Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych
18 marca, godz. 10:00, ul. Koletek 20, Kraków
Wisła Kraków – Hutnik Nowa Huta 4:1 (1:0)
Franciszek Wróblewski 15’, 41’, Daniel Morys 78’, Wojciech Kokoszewski 80’

Wisła Kraków: Patryk Pawela – Jakub Żółkoś, Szymon Jeziorski, Kacper Pandyra, Waldemar Luberda (59’ Kacper Tokarczyk) – Michał Bujas (57’ Jakub Jędras), Jakub Janik (51’ Kacper Ostrowski), Adrian Kudelski, Filip Handzlik – Daniel Morys, Franciszek Wróblewski (68’ Wojciech Kokoszewski)

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x