2000: Wisła wygrywa i eliminuje Sandecję z gry o CLJM

20
Maj
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

1200b

Kontrola od pierwszej do ostatniej minuty. Wisła Kraków 2000 pewnie pokonała Sandecję Nowy Sącz, potwierdzając, że zasłużenie ukończyła grupę mistrzowską Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych na pierwszym miejscu. Wynik dzisiejszego meczu spowowodował, że Hutnik Kraków, kosztem właśnie Sandecji, będzie półfinałowym rywalem Białej Gwiazdy.

Fotogaleria z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Goście przyjechali do Krakowa, wiedząc, że potrzebują co najmniej remisu, żeby pozostać w grze o Centralną Ligę Juniorów Młodszych. Z kolei Wisła pierwsze miejsce miała już pewne, ale nikt nie zamierzał odpuszczać. I faktycznie – to zespół trenera Wojciecha Makowskiego dłużej utrzymywał się przy piłce, ale dość długo nie mógł przekuć tego w sytuacje strzeleckie. Dopiero w 28. minucie Filip Handzlik zbiegł z lewego skrzydła i strzałem po długim słupku pokonał bramkarza Sandecji. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

BAZ05202017-4469

W drugiej odsłonie Sandecja mimo potrzeby raczej nie kwapiła się do atakowania bramki Kacpra Loranca. Za to sygnał do ataku dał Patryk Skóbel, który świetnie przedarł się środkiem, stanął oko w oko z bramkarzem, ale uderzył w niego. Skrzydłowy dopiął swego blisko pół godziny później. Świetnie piłkę ze skraju pola karnego dorzucił Adrian Kudelskiego, a Skóbel dołożył głowę i było 2:0. Trzy minuty później wynik ustalił Daniel Morys, który pewnie wykończył dogranie Jakuba Żółkosia.

BAZ05202017-4424

Przed nami jeszcze jutrzejszy mecz Wisły Kraków 2001 z Unią Tarnów, ale już wiadomo, że wynik nie będzie miał żadnego wpływu na układ w tabeli. W parach półfinałowych play-off Wisła 2000 zagra z Hutnikiem Kraków (pierwszy mecz na wyjeździe), a Wisła 2001 z Progresem Kraków (pierwszy meczu u siebie). Zwycięzcy dwumeczu zagrają w finale, który wyłoni rywala dla Cracovii bądź Akademii Piłkarskiej 21 Kraków w barażu o Centralną Ligę Juniorów Młodszych.

10. kolejka grupy mistrzowskiej Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych
20 maja, godz. 10:00, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (1:0)
Filip Handzlik 28′, Patryk Skóbel 74′, Daniel Morys 77′

Wisła Kraków: Kacper Loranc – Jakub Żółkoś, Kacper Pandyra, Dawid Pasternak, Waldemar Luberda – Jakub Janik, Michał Bujas, Jakub Jędras, Kacper Ostrowski, Filip Handzlik – Daniel Morys oraz Kacper Romańczuk, Wojciech Kokoszewski, Kacper Tokarczyk, Patryk Skóbel, Adrian Kudelski

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x