2000: Wisła mistrzem wiosny! Teraz baraż z AP 21

Czerwiec
2017

Kategoria Aktualności / U-17

BAZ06162017-9881

Wisła Kraków 2000 potwierdziła w rewanżu swoją wyższość nad Progresem Kraków i po bramkach Wojciecha Kokoszewskiego oraz Kacpra Ostrowskiego wygrała 2:0. W pierwszym spotkaniu było 3:0 dla Białej Gwiazdy, więc to nasi zawodnicy zostali wiosennymi mistrzami Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych i zagrają baraż o Centralną Ligę z Akademią Piłkarską 21.

Fotorelacja autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Piątkowy pojedynek rozpoczął się od kontroli spotkania w wykonaniu Białej Gwiazdy. Podopieczni trenera Wojciecha Makowskiego dłużej utrzymywali się przy piłce, długo rozgrywali akcje. Po pierwszym kwadransie śmielej postanowili zaatakować zawodnicy Progresu, którzy podeszli wyżej stosując pressing. Wprowadziło to w szyki gospodarzy niewielkie problemy, którzy po upływie kilku minut opanowali sytuację. W 20. minucie spotkania Kacper Ostrowski dał Wiśle prowadzenie po uderzeniu z pierwszej piłki z 25. metra. Pięć minut później zawodnicy Progresu mogli doprowadzić do remisu, jednak nie wykorzystali stuprocentowej sytuacji. Świetną interwencją popisał się Patryk Pawela.

BAZ06162017-9851

Następnie bardzo dobrą akcję prawą stroną boiska przeprowadził Jakub Żółkoś, który minął dwóch rywali i dośrodkował do Jakuba Jędrasa, ale ten w dogodnej sytuacji trafił wprost w bramkarza. Chwilę później było jednak 2:0. Błąd w rozegraniu piłki popełnili zawodnicy Progresu, futbolówkę przejął Wojciech Kokoszewski, który pokonał źle ustawionego bramkarza gości.

BAZ06162017-9879

Obraz w drugiej części gry nie uległ zmianie. Wiślacy ponownie byli stroną przeważającą, dominującą rywala i stwarzającą kolejne sytuacje do zdobycia bramek, jednak zawodziła skuteczność. W 60. minucie spotkania debiut w roczniku 2000 zaliczył piętnastoletni Bartosz Matoga. Tuż przed końcowym gwizdkiem Kacper Tokarczyk miał okazję powtórzyć wynik z pierwszego spotkania, ale trafił w poprzeczkę.

Wisła Kraków 2000 w dwumeczu pokonała Progres Kraków 5:0 i w ciągu najbliższego tygodnia rozegra dwumecz barażowy z Akademią Piłkarską 21. Zwycięzca zagra w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych. – Czuję, że drużyna z każdym meczem gra lepiej i to mnie bardzo cieszy. Widać, że chłopcy lepiej ze sobą współpracują. Musimy podejść do tego dwumeczu w pełni skoncentrowani, skupić się na swojej dobrej grze oraz swoich założeniach. Znamy drużynę Akademii Piłkarskiej 21, ich mocne strony. Uważam, że jeżeli zagramy na swoim poziomie to wyjdziemy zwycięsko z tej konfrontacji – podsumował trener Wojciech Makowski.