2000: Wisła lepsza w sparingu od wicemistrzów Polski

10
Sierpień
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

bz04232016_010

Kolejny zwycięski sparingi Wisły Kraków 2000 i kolejny bez straty bramki! Wiślacy ograli tym razem rok starszą Akademię Sportu Progres Kraków 2:0 po bramkach Karola Raka i Adriana Kudelskiego. Mecz rozgrywany był w trudnych warunkach, jednak nie przeszkodziły one w rozegraniu bardzo dobrego spotkania.

Początek meczu był wyrównany, jednak z czasem gospodarze zaczęli dłużej utrzymywać się przy piłce. Jednak niewiele z tego wynikało, a wiślacy co jakiś czas wychodzili z groźnymi kontrami. Jedną z nich Karol Rak zakończył pięknym uderzeniem z 25. metrów tuż pod poprzeczkę i po pierwszej tercji Biała Gwiazda prowadziła 1:0. Progres najgroźniejszy był na przełomie pierwszej i drugiej tercji, gdy raz piłka odbiła się od słupka, a przy drugiej sytuacji przeleciała tuż obok bramki strzeżonej przez Patryka Pawelę. W końcówce drugiej tercji Adrian Kudelski pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po zagraniu piłki w polu karnym ręką i Wisła prowadziła już 2:0. Wiślacy spokojnie mogli podwyższyć prowadzenie, jednak brakowało skuteczności oraz ostatniego podania przy niektórych kontrach. Dzięki bardzo dobrej grze w obronie i szybki przechodzeniu do ataku Biała Gwiazda pokonała rok starszy AS Progres 2:0.

AS Progres Kraków – Wisła Kraków U-17 0:2
Karol Rak 26′, Adrian Kudelski 53′
Wisła Kraków: Patryk Pawela – Jakub Żółkoś, Kacper Pandyra, Dawid Pasternak, Kacper Romańczuk, Adrian Kudelski, Karol Rak, Błażej Skórski, Wojciech Kokoszewski, Filip Handzlik, Daniel Morys oraz Dawid Kałuża, Waldemar Luberda, Jakub Jędras

Na zdjęciu strzelec pierwszej bramki Karol Rak

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x