2000: Porażka na Progresie

28
Marzec
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

2000-kopiowanie

Hitowo zapowiadało się starcie Wisły Kraków 2000 z rówieśnikami z Progresu Kraków w ramach 2. kolejki grupy mistrzowskiej Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Wynik na korzyść obu drużyn zmieniał się kilkukrotnie, ale ostatecznie to gospodarze wygrali 4:3.

Dla Wisły była to okazja do rewanżu za mecz jesienny, w którym podopieczni jeszcze trenera Goncalo Feio przegrali 0:2, mimo że przez znaczną część meczu przeważali. W sobotę, mimo, że kilku zawodników przeszło do starszej drużyny, mieli okazję się odegrać. I do 59. minuty wydawało się, że wszystko pójdzie po myśli wiślaków. Progres objął prowadzenie w pierwszej połowie, ale wiślacy odpowiedzili dwukrotnie – w 36. minucie Franciszek Wróblewski wyrównał, a pięć minut po przerwie Daniel Morys dał Wiśle prowadzenie. Wszystko jednak posypało się w rzeczonej 59. minucie, gdy Progres, za sprawą samobójczego trafiena Szymona Jeziorskiego, doprowadził do stanu 2:2. Po pięciu minutach było już 4:2 i Wisła miała bardzo mało czasu na odrobienie strat. Udało się połowicznie – bramkę na 4:3 strzelił wprowadzony w drugiej połowie Patryk Skóbel, ale w ostatnich ośmiu minutach podopieczni trenera Wojciecha Makowskiego nie dali rady nic więcej zrobić. Po dwóch kolejkach Wisła 2000 traci do pierwszego Progresu trzy punkty. W środę rozegrane zostanie zaległe spotkanie 2. kolejki pomiędzy Wisłą Kraków 2001, a Hutnikiem Kraków.

2. kolejka grupy mistrzowskiej Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych
25 marca, godz. 10:00. ul. Ptaszyckiego 6, Kraków
AS Progres Kraków – Wisła Kraków 4:3 (1:1)
Franciszek Wróblewski 36′, Daniel Morys 45′, Patryk Skóbel 72′

Wisła Kraków: Patryk Pawela – Jakub Źółkoś, Szymon Jeziorski, Kacper Pandyra, Kacper Tokarczyk (65′ Patryk Skóbel) – Michał Bujas (50′ Wojciech Kokoszewski), Adrian Kudelski (41′ Kacper Ostrowski), Jakub Janik, Filip Handzlik – Franciszek Wróblewski, Daniel Morys

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x