2000: Pierwszy mecz barażowy w środę

19
Czerwiec
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

BAZ06172017-4349

Znamy już niemal dokładny terminarz dwumeczu barażu o Centralną Ligę Juniorów Młodszych. Przypomnijmy, że w nim Wisła Kraków 2000 zmierzy się z Akademią Piłkarską 21. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane przy Reymonta 22 w środę o 18:00.

Drogi obu drużyn do barażu były zgoła odmienne. Akademia Piłkarska 21 Kraków została jesiennym mistrzem wojewódzkich rozgrywek i zakwalifikowała się razem z drugą Cracovią do makroregionalnej ligi. Jesienią drużyna Akademii mierzyła się z naszymi rocznikami 2000 i 2001 – w obu starciach padały remisy: odpowiednio 2:2 i 0:0. W rozgrywkach centralnych już tak dobrze naszemu środowemu rywalowi nie szło. Tam w 14 meczach podopieczni trenera Urbańskiego zgromadzili 14 punktów i zajęli ostatecznie trzecie od końca miejsce. Wiślacy z kolei musieli przebijać się najpierw przez rozgrywki w systemie ligowym, a później w pucharowym. Ostatecznie po rozegraniu 14 meczów, z których dziesięć zostało wygranych, trzy zremisowane i tylko jedno przegrane, zostali wiosennymi mistrzami Małopolski. W decydującym dwumeczu pewnie ograli Progres Kraków 5:0 (3:0 w pierwszym meczu na wyjeździe).

Stawka barażu jest znacząca. Potencjalny awans Wisły sprawi, że nasz klub wystawi jesienią trzy drużyny w trzech centralnych ligach. Szkółka, której patronem jest Henryk Reymana, legenda Wisły, ma ostatnią szansę, żeby załapać się na arenę ogólnokrajową. Pierwszy mecz – Reymonta 22, środa, 18:00. Rewanż w sobotę na obiektach FAME Sport przy ul. Dekerta 21 w godzinach popołudniowych (będziemy informować na bieżaco za pośrednictwem naszych kanałów społecznościowych). Powodzenia Wisła!

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x