2000: Osiem goli Wisły

21
Październik
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

2000-kopiowanie

Po dobrym meczu Wisła Kraków 2000 pokonała Garbarnię Kraków 8:0 i co najmniej do jutra jest wiceliderem Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Połowę bramek zdobył Karol Rak, popisując się w pierwszej połowie klasycznym hattrickiem. – Przed nami kolejne dwa ważne mecze – powiedział po spotkaniu trener Goncalo Feio.

Od pierwszej do ostatniej minuty zawodników Wisły i Garbarni nie opuszczała ulewa, która z każdą minutą się zwiększała. Podobnie jak przewaga Białej Gwiazdy. Podopieczni trenera Goncalo Feio mieli ułatwione zadanie, ponieważ od ósmej minuty grali z przewagą jednego zawodnika. Daniel Morys dostał bardzo dobre podanie i wychodząc sam na sam z bramkarzem został powalony przez przeciwnika. Od tego momentu Garbarnia skupiała się już kompletnie na defensywie, a wiślacy szukali okazji, żeby objąć prowadzenie. Początkowo gospodarze jeszcze bronili się przed naporem Wisły, ale od 20. minuty i trafienia Karola Raka worek z bramkami się rozwiązał. Chwilę później Rak wykorzystał akcję Kacpra Pandyra i Daniela Morysa podwyższając prowadzenie w sytuacji sam na sam, a tuż przed końcem pierwszej połowy ustrzelił klasycznego hattricka uderzając z dystansu tuż przy słupku. Jeszcze przed zmianą stron Garbarnię ukłuł skuteczną podcinką Patryk Plewka.

Drugą połowę rozpoczęło trafienie Morysa, który wykończył dwójkową akcję Raka i Kuby Jędrasa. Po czterech minutach drugiej części gry było już 6:0 – Rak otrzymał podanie 20. metrów od bramki, odwrócił się w jej kierunku i skutecznie zdjął pajęczynę z bramki gospodarzy. Bramki z dystansu tego dnia to była specjalność Białej Gwiazdy. W 62. minucie po rzucie rożnym piłka spadła przed pole karne pod nogi Błażeja Skórskiego, który bez przyjęcia uderzył tuż przy słupku. Tuż po znowieniu gry przez Garbarnię óśmą – ostatnią – bramkę zdobył Morys, wykorzystując przechwyt i sprytne dogranie Franciszka Wróblewskiego.

Wisła Kraków 2000 pokonała w 7. kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych Garbarnię 8:0 i co najmniej do jutrzejszego meczu Akademii Piłkarskiej 21 z Sandecją Nowy Sącz jest wiceliderem. Za tydzień podopieczni trenera Feio zagrają z Cracovią.

7. kolejka, Małopolska Liga Juniorów Młodszych
21 października, godz. 12:00, ul. Rydlówka 23
Garbarnia Kraków – Wisła Kraków 0:8 (0:4)
Karol Rak 20′, 23′, 37′, 44′, Patryk Plewka 38′, Daniel Morys 41′, 63′ Błażej Skórski 62′

Wisła Kraków: Patryk Pawela – Jakub Żółkoś, Kacper Pandyra, Dawid Kałuża, Kacper Romańczuk – Błażej Skórski, Adrian Kudelski, Karol Rak – Patryk Plewka, Daniel Morys, Jakub Jędras oraz Dawid Pasternak, Wojciech Kokoszewski, Franciszek Wróblewski, Michał Bujas, Grzegorz Stasik i Szymon Jeziorski

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x