2000: Duży krok w kierunku awansu wykonany

10
Czerwiec
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

BAZ06092017-8124

W piątkowe popołudnie Wisła Kraków 2000 w pierwszym meczu finałowym Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych pokonała 3:0 Progres Kraków i jest już o krok od baraży o centralną ligę. Rewanż zostanie rozegrany w piątek o godzinie 18:00 przy ul. Reymonta 22. Zwycięzca dwumeczu zagra w barażach o Centralną Ligę Juniorów Młodszych z Akademią Piłkarską 21.

Fotorelacja z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Piątkowy pojedynek rozpoczął się od dłuższego utrzymywania się przy piłce zawodników Progresu, z kolei Biała Gwiazda bardzo dobrze ustawiała się w obronie, przez co gospodarze nie stworzyli sobie groźnych sytuacji. Po upływie kilkunastu minut to Biała Gwiazda zaczęła dominować przeciwnika. Wynik spotkania otworzył Kacper Pandyra, który wykorzystał dośrodkowanie spod końcowej linii Filipa Handzlika. W drugiej części spotkania ładną akcję rozegrali wiślaccy zmiennicy. Jakub Jędras ze środka pola zagrał do Michała Bujasa, który wszedł w linie obrony rywala i strzałem po długim rogu pokonał golkipera Progresu. Następnie groźnie zrobiło się pod bramką Wisły, jednak świetną interwencją popisał się Patryk Pawela. Wynik spotkania z rzutu karnego, po faulu na Danielu Morysie ustalił Kacper Pandyra, którego dobitka strzału z 11 metrów znalazła drogę do bramki. W końcówce dobrą okazję, aby zdobyć czwartą bramkę miał Morys, jednak przegrał pojedynek „oko w oko” z bramkarzem Progresu.

Osiągnęliśmy swój cel. Przed treningiem w poniedziałek powiedziałem chłopakom, że naszym celem na to spotkanie jest wygrać 3:0. Szczęśliwie się to udało. Szczególnie jestem zadowolony z gry obronnej zespołu, ponieważ bardzo dobrze się ustawialiśmy. W tym tygodniu, zarówno na treningach jak i na meczu tworzyliśmy zgraną drużynę, każdy wzajemnie się wspierał – podsumował trener Wojciech Makowski.

1. mecz finałowy Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych
9 czerwca, godz. 17:00, ul. Ptaszyckiego 4, Kraków
AS Progres Kraków – Wisła Kraków 0:3 (0:1)
Kacper Pandyra 2, Michał Bujas

Wisła Kraków: Patryk Pawela – Jakub Żółkoś, Kacper Pandyra, Dawid Pasternak, Kacper Tokarczyk – Wojciech Kokoszewski (50’ Michał Bujas), Adrian Kudelski (65’ Kacper Ostrowski) Jakub Janik (70’ Waldemar Luberda), Filip Handzlik (71’ Patryk Skobel) – Franciszek Wróblewski (50’ Jakub Jędras), Dawid Morys

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x