2000: Debiut Plewki w sparingu pierwszej drużyny!

12
Kwiecień
2017

Kategoria Aktualności / U-17

Po raz kolejny pierwsza drużyna Wisły Kraków rozegrała sparing z Puszczą Niepołomice. Szansę dostali zawodnicy, którzy ostatnio grali mniej lub wcale. Wśród nich był Patryk Plewka, dla którego był to debiut w pierwszej drużynie. I mimo porażki 0:1 młody pomocnik może być zadowolony z siebie i swojej postawy.

Patryk Plewka pojawił się na boisku w drugiej połowie, gdy w 60. minucie zmienił Hugo Videmonta. Stał się tym samym drugim zawodnikiem z rocznika 2000, który zagrał w „jedynce”. Wisła wtedy już przegrywała 0:1, ale mogła wyrównać właśnie za sprawą młodego pomocnika, który w końcówce świetny uderzył sprzed pola karnego, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Niemniej jego obecność wprowadziła dużo świeżości do poczynań ofensywnych Białej Gwiazdy. W pierwszym składzie, podobnie jak tydzień temu, mecz rozpoczął Kacper Laskoś. Tym razem jako defensywny pomocnik. Po przerwie zmienił go Przemysław Porębski. Jeszcze w pierwszej połowie na boisku pojawił się Jakub Ptak, który zastąpił zmagającego się z urazem Jakuba Bartkowskiego. Pełne występy odnotowali Jakub Bartosz i Alan Uryga.

Plewka do Krakowa i Wisły trafił cztery lata temu z Górnika Libiąż. Jesienią jeszcze występował w Juniorach Młodszych, prowadzonych przez trenera Goncalo Feio. Zimą przeszedł do drużyny występującej w Centralnej Lidze Juniorów, gdzie w czterech meczach zgromadził cztery bramki i jedną asystę. Dobra postawa nie umknęła sztabowi pierwszej drużyny, który wezwał w poniedziałek Plewkę na trening, a wczoraj dał szansę pokazania swoich umiejętności na tle drugoligowego klubu.

Wisła Kraków – Puszcza Niepołomice 0:1 (0:1)

Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz (46’ Michał Buchalik) – Jakub Bartosz, Jakub Bartkowski (40’ Jakub Ptak), Alan Uryga, Matija Špičić – Rafał Boguski, Hugo Vidémont (60’ Patryk Plewka), Kacper Laskoś (46’ Przemysław Porębski), Ever Valencia, Cristián Echavarría (46’ Wojciech Słomka) – Zdenek Ondrášek