13 minut Grzegorza Marszalika – raport z gry wychowanków

25
Wrzesień
2015

Autor Redakcja

Kategoria Aktualności

IMG_9597

90 minut Łukasza Burligi i Krzysztofa Mączyńskiego oraz 13 minut Grzegorza Marszalika to bilans naszych wychowanków w meczu 10. kolejki Ekstraklasy, w którym Wisła Kraków podejmowała Koronę Kielce. Spotkanie, mimo znaczącej przewagi Białej Gwiazdy, zakończyło się bezbramkowym remisem. – Nie tak to miało dzisiaj wyglądać. Czujemy wielki niedosyt, bo byliśmy drużyną lepszą i stworzyliśmy sobie sporo sytuacji. Korona jednak zamurowała bramkę i mimo chwilowej gry w przewadze nie udało nam się wygrać – powiedział po spotkaniu dziesięciokrotny reprezentant Polski.

Wisła stwarzała sobie groźne sytuacje, a jedną z nich wykreował Łukasz Burliga świetnie dośrodkowując na głowę Rafała Boguskiego, ale skrzydłowy trafił jedynie w poprzeczkę. Strzałów z dystansu próbował Mączyński, ale były one blokowane przez obrońców Korony. W 77. minucie na boisku pojawił się Grzegorz Marszalik, dla którego był to drugi występ w Ekstraklasie. I już w pierwszym kontakcie z piłką po faulu na młodym skrzydłowym ukarany żółtą kartką został Vladislavs Gabovs. Dla Łotysza było to drugie napomnienie, więc Wisła kończyła mecz z przewagą jednego zawodnika. W doliczonym czasie gry Marszalik mógł zostać bohaterem spotkania. Mając dobrą pozycję do strzału postanowił mijać bramkarza Korony, który – jak pokazały telewizyjne powtórki – zahaczył go, powodując upadek. Sędzia jednak nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki i Wisła ostatecznie zremisowała to spotkanie 0:0.

Wisła Kraków 0-0 Korona Kielce

Wisła Kraków: 33. Radosław Cierzniak – 5. Boban Jović, 6. Arkadiusz Głowacki (46, 26. Richárd Guzmics), 4. Maciej Sadlok, 21. Łukasz Burliga – 9. Rafał Boguski (65, 50. Rafael Crivellaro), 29. Krzysztof Mączyński, 10. Denis Popovič (77, 40. Grzegorz Marszalik), 7. Maciej Jankowski, 77. Wilde-Donald Guerrier – 23. Paweł Brożek.